• Dalej niż niebo

"Dalej niż niebo" to książka popularnonaukowa dla dzieci. Z humorem, ale bardzo rzetelnie wprowadza młodych Czytelników w zagadnienia związane z podbojem kosmosu.

Ziemia to najwspanialsze miejsce w kosmosie. Doskonale nadaje się do życia dla przedstawicieli naszego i wielu innych gatunków. Są tu woda, atmosfera bogata w tlen, odpowiednie ciśnienie i temperatura. Nie da się tu ani przesadnie zmarznąć, ani też ugotować się żywcem. Ziemia jest też naszym domem, o który należy się troszczyć - to coś, o czym musimy pamiętać. Tematem tej książki jest jednak coś trochę innego: chociaż Ziemia to jedyne we wszechświecie miejsce tak bardzo przyjazne człowiekowi, mnóstwo ludzi marzy o tym, by dosięgnąć najbardziej odległych zakamarków kosmosu.

Skąd wzięły się marzenia o lotach w kosmos? Jak przebiegały wyprawy na orbitę i na Księżyc? Jak obecnie wyglądają loty w kosmos i misja na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? Wielu fascynatów podboju kosmosu nieustannie zadaje sobie te pytania, i to właśnie dla nich przeznaczona jest niniejsza książka. "Dalej niż niebo" ze swadą i humorem wprowadza dzieci w świat astronomicznych odkryć i wypraw w przestrzeń kosmiczną.

Liczba stron 304
Oprawa Twarda
Podst. kod kreskowy 9788328063297
Wymiary 15.2 x 19.1 cm

Napisz recenzję

Uwaga: HTML nie jest dozwolony!
    Zła           Dobra

Dalej niż niebo

  • Liczba stron: 304
  • Oprawa: Twarda
  • Wymiary: 15.2 x 19.1 cm
  • 36,99 zł 16,99 zł


Drugi Tom © 2023 | Projekt i wykonanie APISOFT