• Poczytaj ze mną. Tropem jeźdzca na słoniu
– Panie Witoldzie, choć pana ubiór często pozostawia wiele do życzenia, postanowiłem dać panu szansę. Pojedzie pan na wykopaliska! O takiej możliwości marzyłem od lat! Będę wreszcie kopał w ziemi i znajdował zaginione miasta, domy, sprzęty – kto wie, może nawet trafi się jakiś pradawny szkielet...
Tropem jeźdźca na słoniu to dziennik, czyli notatki pisane codziennie bądź co kilka dni. Piszę się go głównie po to, by chwile czy zdarzenia zostały z nami na zawsze. Ten dziennik to zapiski archeologa - Witolda Dobrowolskiego. Trochę zmyślone na potrzeby książki. Gdy pewnego dnia profesor Bębenek informuje Witolda o tym, że pojedzie do Tarkwinii na wykopaliska, ten nie posiada się ze szczęścia. Gorzej, że pojedzie tam z nim nielubiany kolega, doktor Śmietana. Badacze dostają za zadanie odnalezienie etruskiego grobowca jeźdźca na słoniu. Każdy z nich będzie miał swój sposób na poradzenie sobie z tym zadaniem. Czy rzeczywiście tylko łopata i kopanie w ziemi to narzędzia pracy archeologa? Czy może w inny sposób można odkryć zagadki przeszłości?
Poczytajcie ze mną… Literatura ma wiele barw. Dzięki serii „Poczytaj ze mną” dziecko może je dostrzec, bo wspiera ona poznawanie gatunków i form literackich. Reportaż, fabuła, dziennik, kryminał, biografia i wiele innych… Warto pokazać je dzieciom, by odkryły bogactwo utworów literackich. Seria jest również doskonałym narzędziem do kształtowania nawyku wspólnego czytania i wspólnego przeżywania emocji towarzyszących lekturze.
Poczytaj ze mną” tworzą czołowi współcześni polscy autorzy i ilustratorzy.
Liczba stron 48
Oprawa miękka
Podst. kod kreskowy 9788328129856
Wymiary 21 x 25 cm

Napisz recenzję

Uwaga: HTML nie jest dozwolony!
    Zła           Dobra

Poczytaj ze mną. Tropem jeźdzca na słoniu

  • Liczba stron: 48
  • Oprawa: miękka
  • Wymiary: 21 x 25 cm
  • 14,99 zł 4,99 zł


Tagi: tania książka dla dzieci

Drugi Tom © 2023 | Projekt i wykonanie APISOFT